Ankara Tarot Falı

Ankara Tarot Falı

Ankara Tarot Falı Ankara Tarot Falı ankara falcı | Tarot falcı ankara | Tarot falcı | Ankara Tarot fal | ankara Tarot fal cafe | kızılay Tarot falcı | online Tarot fal | fal Ankara tarot falı tarihçesi

Tarot Falı Tarihçesi ; Kökeni antik Mısır’a kadar kadar uzanır. Elde edilen en eski bulgular Tarotun en temel halini Mısır’lı rahiplerin kullandığı yönündedir. En iyi ankara tarot falı bizim uzman falcılarımız tarafından bakılmaktadır.
Yüzyıllar içeresinde bir çok değişime uğrayan tarot zamanla birçok varyasyona ayrılmıştır. Tarihi çok eskiye dayanan bu kartlar hakkında farklı efsaneler ortaya çıktığından buna paraler olarak farklı tarot kartları ve bakım biçimleri de ortaya çıkmıştır.
Tarot kartların bilinen en eski ve en somut örneği Türkiye’dedir. Memlüklülerden kalan 14. yüzyıla ait olduğu düşünülen kartlardır. Ayrıca Mısır medeniyetinde ortaya çıkan bu gizemli kartların o topraklarda hükümsürmüştür. Ayrıca Memlüklülerde görülmesi tabiki de oldukça doğal bir durumdur.
Tarot kartlarıyla batının tanışması 17. yüzyıla dayanmaktadır. Tarotun gelişim ve evrilme süreci Avrupa’da başlamıştır.

17. yüzyılda İtalya’da tarot kartlarındaki semboller ahşap plakalara işlenmiştir. Böylece günümüze kadar gelen Tarot ismini ‘Tarot Marseille’ olarak burada almış ve şekillenmeye başlamıştır.
Fransız yazar Antoine Court de Gebelin’in araştırmalarına göre; tarot Mısırlı rahiplerin yazdığı kutsal bir kitabın metinleridir. Osmanlı İmparatorluğu’nun yükseliş devrinde Türkler aracılığı ile Avrupaya girmiştir.
Bir başka sav ise tarot kartlarının kökeninin efsanevi Thoth’un Kitabı’na dayandığı yönündedir. Hatta Bu görüşte yine kartların kökeninin antik Mısır olduğu görüşünü destekler.

Günümüzde ençok kullanılan tarot destesi 1909 yılında basılan Rider-Waite destesidir. Bir diğer popüler tarot ise Jean-Baptiste Alliette’nin oluşturduğu Etteilla’nın Ezoterik Kartlarıdır. İlitirasyon olarak küçük farklılıklar göstermektedirler Fakat, temel olarak hepsi Memlüklülerden kalan orijin desteden esinlenmektedir.
Thoth’un Kutsal Kitabı tezinden oluşturulan Thoth destesi ilitirasyonların zorluğu yüzünden bakılması en zor tarottur. Yalnızca çok iyi medyumlar bu tarot kartlarını kullanır.

Tarot Falı Nedir ? Nasıl Bakılır ?


Tarot 78 karttan oluşur. Bu kartlar kendi içinde 22 büyük arkana ve 56 küçük arkana olarak iki kısıma ayrılmaktadır. Ayrıca Bugün oyun amaçlı kullanılan ve 56 karttan oluşan iskambil destesi tarot kartlarındaki 56 karttan esinlerek hazırlanmıştır.
Tarot kartı kılıç, kupa, tılsım(para) ve değnek olarak dörte ayrılmaktadır. Her kartın ters ve düz açılması durumda anlamları olumlu ya da olumsuz olarak değişir.
Tarotun amacı bilinenin aksine geleceği görmek değildir. Gelecek konusunda yapılması gereken seçimleri şekillendirmektir. En doğru kararı alabilmektir. Tarot bu yönüyle bir klavuz ve rehber görevi görür. Gelecekteki yapılması muhtemel hatalı kararlardan bizi kurtarmak için bir araçtır.
Tarotun bilinen en yaygın açılım biçimi keltik çapraz açılımdır. Tarot kartları kesinlikle sol elle çekilmelidir. Ayrıca Tarot kartlarını mutlaka kişinin kendisinin karıştırması ve kartların her birini kendi sol el eliyle çekmesi bu arada dışardan birinin asla kartlara dokunmaması gerekir.

Neden Online Fal ?

Online fal cafe ler aracılığı ile telefon fal uygulaması üzerinden size uygun bir falcıya bağlanarak online olarak 3 kart Tarot Falı, kahve falı, su falı, katina falı, ateş falı, Aşk Falı  bakılabilmekte ve evinizden çıkmadan bu fal deneyiminin tadını çıkarabilmektesiniz.

Ve Online fal cafe ler aracılığı ile telefon fal uygulaması ile günümüzde tüm fallara baktırabilmek mümkün hale gelmiştir.

Unutmayın ki Online fal cafe olarak hizmet veren telefon fal cafe ve fal santrali gibi telefon fal uygulaması ile haftanın 7 günü günün 24 saati istediğimiz yerden falımıza baktırabiliriz.

Whatsappdan Bilgi Alabilirsiniz.

Kahve Falı, Çingene Tarotu, Peri veya Melek Tarotu hatta yıldızname bile diğer tüm fallar gibi online olarak baktırmak mümkündür ve ayrıca tıpkı yüz yüze fal baktırmak gibi sonuçları kesin ve tatmin edicidir.

Ayrıca Online fal cafe olarak hizmet veren telefon fal cafe 100’ün üzerinde falcısı ve kalabalık bir danışma hattı çalışanları ile hizmet vermektedir. Telefon fal cafe nin danışma hattını ücretsiz arayabilir aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıcı telefon fal cafe danışma hattını aradığınızda danışma hattı çalışanları tüm sorularınıza tatmin edici cevaplar verdiği gibi ihtiyacınıza uygun falcıya sizi yönlendirerek hem zamanınızın hem de paranızın boşa gitmemesini sağlar.

ankara falcı | falcı ankara | falcı | ankara fal | ankara fal cafe | kızılay falcı | online fal | fal