Bioenerji 

Bioenerji tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir işlemdir. Bilinenin aksine bioenerji bir fal çeşidi değil bir olumlama ve kötü enerjiden arınma işlemidir.

Bioenerji Tarihçesi : Bioenerjinin tarihinin Orta Asya Türk Şamanizm’ine dayandığı düşünülmektedir. Hatta Bunun temel nedeni Orta Asya Şamanlarının beden ve ruh dengesi konusunda uzman insanlar olmasıdır. Bioenerji konusu Şamanların uzmanlaştığı bir alandır. Daha o tarihlerde Şamanlar insan vücudundaki enerji çıkış noktalarını yani çakraları tespit edebilmiş. Ayrıca enerji konusunda tedaviler uygulayabilmişlerdir. Orta Asya Şamanlarının bulduğu bioenerji uygulaması zamanla Çin ve Hindistan’a oradan Ön Asya’ya kadar ulaşmıştır. Bioenerjinin Batı kültürüne girişi ise yüzlerce yıl sürecektir.

Bioenerji konusu bugün uygulanan haliyle yoganın temellerini atan bir işlemdir. Ayrıca Burada ki ana konu vücudun zararlı olan enerjiden arındırılması ve olumlu enerjinin ortaya çıkarılmasıdır.

Şaman şifacıları binlerce yıl insan vücudundaki enerji konusunun önemini anlamış. Ayrıca bu konularda detaylı çalışmalar yürüterek bioenerji konusunu zenginleştirmişlerdir.

Şaman şifacıları trans halindeyken çeşitli tütsü hatta bitkilerden hazırladıkları reçineleri de kullanarak insan vücudunda bulunan çakraları açmayı ve enerjiyi doğru şekilde yönlendirmeyi öğrenmişler. Bu yolla insan vücudundaki nazar ve kötü enerjiyi uzaklaştırmayı başarmışlardır. Bioenerji bir çeşit olumlama işlemi gibidir burada amaç kişinin falına bakmak gibi bir işlem değildir. Bioenerji işlemindeki ana amaç kişinin üzerindeki negatif enerji ve nazarın uzaklaştırılması ayrıca kişinin daha canlı ve taze hale getirilmesi ritüelidir.

Bioenerjinin ortaya çıkışı Orta Asya olsa da zenginleşip bilimsel bir teknik haline gelmesi Avrupa’da olmuştur. Avrupa bioenerji konusuna ayrı bir önem vermiş bu işlemi bilimsel bir teknik haline getirmiştir. Günümüz Avrupa’sında bioenerjinin uygulandığı birçok merkez açılmış ve bu yolla insanlar tedavi edilmeye devam edilmektedir.

Orta Asya Şamanlarının ortaya çıkardığı bioenerji bugün Uzak Asya’da birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanıyor. Artık dünyanın her yerine yayılmış olan yoğa egzersizlerinin de temelini atmıştır.

Günümüzde bioenerji işlemi dünyanın her yerinde uygulanmaktadır. Fakat bioenerji özel uzmanlık isteyen bir işlem olduğundan herkes tarafından yapılabilen bir işlem değildir. Ayrıca Bioenerji işlemi alanında uzman bir olumlamacı tarafından özenle yapılması gereken bir işlemdir.

Bioenerji Nedir Nasıl Uygulanır:

Ayrıca Bioenerji isminden de anlaşılacağı üzere insan vücudunda bulunan enerjinin dengelenmesi üzerine yapılan bir tedavi işlemidir. İnsan vücudunda belirli oranda bir enerji vardır. Bu enerji tükettiğimiz gıdaların vücudumuzda işlemden geçmesi sonucunda ortaya çıkar. Ayrıca bu enerjiyi hareket etme, düşünme ve yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirmek için kullanırız. İnsan vücudundaki enerji akışı günümüzde gelişmiş cihazlarla gözlemlenebilmektedir. Bu sayede bioenerjide bir bilim dalı olarak nitelendirilebilir.

Bilmeniz gerekir ki ; Bio enerji en kısa tabiriyle ruhsal ve fiziksel dengemizin sağlanması için gerekli olan düzenli enerji akımıdır.

Bioenerji İşlemi Nasıl Uygulanır?

Hasta Uygulama şekliyle düz bir alana yatırılır. Uygulamayı yapan kişinin ellerini vücudunun üzerinde dolaştırıp enerji akımını düzenlemesi şeklindedir.

Bioenerji özellikle Hindistan’da daha da gelişmiş. Çeşitli taşlar ve bitki kürleriyle uygulanan masajla çok daha verimli bir kullanımı sağlanmıştır. Bioenerjiden gereken verimi alabilmek için üç veya daha fazla seans uygulanmasında fayda vardır.

Bioenerji fiziksel ve ruhsal enerjimizin dengelenmesini sağlar. Üzerimizdeki negatif enerjiyi atarak fiziki birtakım rahatsızlıklarımızdan kurtulacağımız gibi aura bölgelerimizdeki enerji akışının düzenlenmesiyle ruhsal olarak da rahatlarız. Günümüzde bioenerji beyin felci, damar tıkanıklıkları, kanser ve diyabet gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bioenerji birçok hastalığın ortaya çıkmadan önlenmesi için yapılabilen bir işlemdir. Ayrıca Vücuttaki hemen her şey enerjiyle ilgilidir. İnsan vücudundaki denge bu enerji sayesinde sağlanır. Hatta İnsan vücudundaki bu enerji doğru yönlendirilirse kişi birçok hastalığa yakalanmaz. Ayrıca sağlıklı bir bedene sahip olur.

Bioenerji günümüzde farklı materyaller kullanılarak yapılan bir işlem haline gelmiştir. Bazı durumlarda bioenerji işlemi fiziksel bir işlem haline dönüşebilir. Kişinin enerji çıkış noktaları olan çakraları işlem yapan kişinin o noktalara dokunması suretiyle açılarak kişinin enerji akışı düzenlenir. Bazen bu işlemde çeşitli taşlar ve bitkisel kürler kullanıldığı da olur. Fakat bioenerji konusunda uzmanlaşmış bir şifacı başka bir materyale ihtiyaç duymaksızın hatta kişi uzak bir nokta da olsa dahi bioenerji işlemini gerçekleştirebilir. Bioenerji işlemi temelinde enerjiyle ilgili bir konu olduğu için; Alanında uzman bir şifacı enerjiyi istediği gibi yönlendirebilir. Kişinin enerji çıkış noktaları olan çakraları rahatlıkla açıp kişinin enerji akışını düzenler. Kişiye gereken şifayı verir.

Bioenerji

Online Olarak Bioenerji Nasıl Bakılır:

İnternetin icadı ile birlikte tüm yaşamlarımız hızla online ortama taşınmış durumda. Ayrıca Günümüzde hemen hemen her şeyi internet üzerinden hızlıca çözüme ulaştırıyoruz. Hatta Bu günlerde fal baktırmak da artık internet ve telefon üzerinden mümkün hale gelmiş durumdadır.

Online fal cafe olarak hizmet veren işletmeler telefon fal uygulamasıyla günümüzde 7/24 hizmet vermektedir.

Online fal cafe olarak hizmet vermekte olan telefonfal.com ayrıca fal santali gibi işletmeler! Telefon fal uygulaması ile haftanın 7 günü günün 24 saati kesintisiz fal hizmeti sunmaktadırlar.

Aklınıza gelen hemen her fala günümüzde online olarak baktırmak mümkündür. Online fal hizmeti çalışmaktan fal baktırmaya fırsat bulamayan yoğun insanlar için bir kolaylık ve alternatif durumudur.