Çakra Açma

Çakra açma nedir nasıl açılır çakra? Çakrayı kim açar? En iyi çakracı kimdir? Ankara çakra açma, Duaları yöntemleri, meditasyonları, teknikleri nelerdir? Çakra açma meditasyonu nasıl yapılır? Taşları nelerdir?

Çakra Açma Kökeni antik çağlara kadar uzanmaktadır. Ortaya çıkışı Uzak Doğu Asya’dır. Her türlü meditasyonun anavatanı olan Tibet, çakra açma işleminde ortaya çıktığı yer olarak bilinmektedir. Çakra açma işlemi Tibet’ten Çin’e oradan tüm dünyaya yayılmıştır.

Çakra Açma Tarihçesi : Tibetli rahipler dağların yüksek kesimlerine inşa ettikleri tapınaklarına çekilerek binlerce yıl insanlardan kendilerini soyutlamışlar. Meditasyon konusunda kendilerini geliştirmişlerdir. Uzun süre yapılan meditasyonlarla vücutlarını eğiten rahipler enerjinin kontrolünü nasıl sağlayacaklarını öğrenmiş. Acıya karşı nasıl başa çıkacaklarını öğrenmişlerdir. Bu rahipler yaptıkları egzersizlerle vücuttaki enerjinin nasıl yönlendirileceğini öğrenmişlerdir. Zaman içerisinde enerjinin vücuttaki çıkış noktalarını keşfetmişlerdir.

Çakra açma işlemi ikibin yıldan uzun bir sürede olgunlaşmış ve bugün ki şeklini almış durumdadır. Bu işlemi olgunluğa ulaştıran Tibetli rahipler Zodyak olarak nitelendirilirler. Ayrıca dört temel elementten oluşan ateş, su toprak ve hava elementlerini kontrol etmeyi öğrenmişlerdi. Uzun egzersizler sonucu ateş üzerinde çıplak ayakla yürüyebilmektedirler. Su altında uzun süre nefeslerini tutabilmektelerdir. Ayrıca çivili zeminlerde yürüyebilmekte ve birçok fizik kuralına aykırı eylemi gerçekleştirebilmekteydiler.

İnsan vücudu yoğun bir enerji içermektedir. Yediğimiz gıdalar vücut içerisinde sindirilerek enerjiye dönüşür. Bu enerji hareket etmemize, kaslarımızın çalışmasına ve beynimizin işlev kazanmasını sağlar. Örneğin insan beyni yaklaşık kırk voltluk bir ampulün çalışması gereken kadar enerji tüketir. İşte vücuttaki bu enerjinin dağılımının doğru olmadı zamanlarda insan rahatsızlanır ve hasta düşer.

Vücudumuz bu enerjinin dağılımını doğru yapabilmek için tasarlanmış güzel makinelerdir. Vücudumuzda bu enerjinin giriş ve çıkış noktaları vardır. Bu noktalar çakra adıyla anılırlar.

Tibet rahiplerinin insan vücudundaki çakraları keşfetmeleri sonucunda insan vücudundaki bu çakraları kullanarak enerjiden kaynaklı rahatsızlıkları iyileştirmeye başlamaları çakra açma işleminin temellerini açmıştır.

Çakra Açma nedir, nasıl yapılır kim yapar, nerede yapar? Telefonda online gerçek canlı kesin çıkan Çakra Açma 2022 Online fal sitesi...
Çakra Açma

ÇAKRA NEDİR:

Ayrıca Çakra açma basitçe şu şekilde nitelendirilebilir; bedenimizde bulunan enerji çıkış noktalarına çakra denir. Bedenimizde bulunan bu enerji merkezleri 7 ana auradan oluşur. Bunlar kök çakra, sakral çakra, solar çakra, kalp çakrası. Boğaz çakrası, 3. göz çakrası, taç veya tepe çakrası. Bu çakra merkezleri beden ve ruh arasındaki enerji akışını sağlayan kanallardır. İnsan bedenini sarmalayan manyetik enerji bu çakra merkezleriyle bağlantılı olan auraların enerji çıkış noktalarıdır. Çakra açma bilinenin aksine kapalı aura kanallarını açmak değildir. Aktivitesini arttırmak ya da düzenlemek anlamına gelir. Vücuttaki enerji dengeli olmak zorundadır. Bu yüzden çakra açma yalnızca enerji arttırma değil gerektiğinde enerjinin deşarj edilmesi olarak da görülmelidir. Çakra açmanın birçok metodu vardır bu inanç ve kültürlere göre farklılık gösterebilir. En kolay ve bilindik yöntemin ‘Derin transa girme’ olduğu söylenebilir. Çakra açmanın en önemli işlemi kuşkusuz nefes egzersizleridir. Vücuttaki aura merkezlerini kontrol edebilmek için kişinin öncelikle nefes alış verişini kontrol edebilmesi gerekir.

Çakra açma işleminde öncelikle nefes alış verme yöntemi öğrenilmelidir. Nefes burundan alınıp ağızdan verilmeli ve nefes alma sıklığı kontrol edilirken bu işler diyafram üzerinden yapılmalıdır. Nefes egzersizinde diyafram kullanımı en önemli husustur.

Zaman geçtikçe kişi nefes egzersizi sırasında aura merkezlerini hissetmeye başlar. İlk önce Çakra çıkış noktalarını hissetmemiz enerjisi düşük ya da fazla olanları anlamamızı ve duruma göre enerji deşarjı ya da tıkalı bölgeyi açma işlemimizi kolaylaştırır.

Çakra Açmaya Başlamadan Önce :

Çakra açma işlemine başlamanın en temel metottu sesiz bir ortamda düz bir alana uzanmak ve derin bir nefes alıp yüz ve vücut kaslarını iyice sıktıktan sonra nefesinizi dışarıya bırakırken aura merkezlerinize odaklanmaktır. Ayrıca Bu işlemi yaparken odaklanmak ve aura merkezlerinizden nefes alıp verdiğinizi hayal etmek çok önemlidir.

Çakra açma işleminde kişinin aura merkezlerini keşfetmesi ve bu bölgeleri hissedebilmesi gerekmektedir. Nefes egzersizi yaparken çakra noktalarını beyninizde canlandırabilmelidir. Ayrıca her bir çakra merkezi için nefes egzersizini üçer kez tekrarlamak gerekir. Önemli hususlardan biride çakra açma işleminin tüm çakralar için yapılmasıdır. Tek bir çakra için nefes egzersizi yapılması vücuttaki diğer çakra merkezlerinin dengesini bozar.

Çakra açma işlemi bir olumlama ve iyileştirme seansıdır. Bu yönüyle klasik fal çeşitlerinden ayrılır. Genel anlamıyla çakra açma işlemi kişi üzerindeki negatif enerjinin atılmasıdır. Ve kişi üzerindeki nazarın def edilme işlemi olarak nitelendirilebilir.

Çakra açma işlemini her medyum ya da falcının yapması mümkün değildir. Bu işlem için özel beceri ve eğitim gerekmektedir. Çakra açma işlemini yapan falcı, kişi üzerindeki negatif enerjinin çıkışını salarken bu negatif enerjiyi kendi üzerinde toplar bu oldukça güç ve yorucu bir işlemdir. Uzman olmayan biri bu işlemi yaparken rahatlıkla rahatsızlanabilir.

Çakra açma işlemi sonucunda kişi üzerinde bir rahatlama hisseder. İşlem sonucunda kişinin üzerindeki olumsuz enerji ve nazar temizlenmiş olur. Böylece kişi bir nevi iyileştirilmiş olacaktır.

Online Çakra Açma İşlemi:

Artık teknolojik ilerlemenin bir sonucu olarak günümüzde hemen her şeyi online olarak yapma imkânı bulabiliyoruz. Günümüzde her şey dijital platformlara aktarılmış durumda. Bu sayede insanlar her türlü hizmete online olarak ulaşabilmektedir. Fal baktırmakta artık birçok şey gibi online olarak ulaşılabilir durumdadır.

Online fal cafe ler aracılığı ile telefon fal uygulaması ile haftanın yedi günü günün yirmi dört saati istediğiniz her yerden fal baktırmanız mümkün.  Online fal hizmetinin en güzel yanı yoğun iş temposuyla çalışan insanların günün istediği saatinde istediği yerden online olarak bu fal hizmetine ulaşabilmeleri. Bu sayede çalışma saatlerinden dolayı fal kafelere gitme olanağı bulamayan kişiler rahatlıkla evinden falına baktırabilme olasılığı bulabilmektedirler.