İskambil tarotu falı

İskambil tarotu falı bak nedir nasıl bakılır – en iyi iskambil tarotu bakan falcılar iskambil tarot bakan yerler iskambil tarotu kim bakar online telefonda canlı sesli iskambil tarot falı baktır. İskambil falı nda kullanılan iskambil destesinin ilk kez Çin’de ortaya çıktığı düşünülmektedir. En yaygın kanı, Çin’den Hindistan ve Pers topraklarına, oradan da Mısıra geçtiği yönündedir. 

İskambil tarotu falı Mısır’dan öncelikle İber Yarımadası ve İtalya’ya oradan da bütün Avrupa’ya yayılmıştır. Yani Avrupa’yı iskambil kağıtları ile tanıştıran Müslümanlar olmuştur. İlk zamanlarda el yapımı olduğu için, sadece zengin kesimde yaygınlaşmış, ardından tahta kalıpların kullanılmaya başlamasıyla, geniş kitlelere ulaşmıştır.

İskambil Falı Tarihçesi:

Yüzyıllar boyunca çok farklı şekil ve boyutlarda üretilen İskambil kağıtları, üretildikleri kültürün izlerini; etnik ve ulusal motiflerini yansıtan ögeler taşır. İskambil kağıtlarının bilinenin aksine ilk ortaya çıktığında kullanım amacı oyun değil, fal bakma, geleceği görme gibi işlemler için kullanıldığı bilinmektedir. Antik Çin’de bu kağıtların savaş stratejisi açısından geleceği görmek ve sonucu tayin etmek için kullanıldığı düşünülmektedir.

İskambil kağıtlarının grafik dizaynı ve yaratıcı sanatsal özellikleri bazen gözden kaçmış olsa da geçmiş ve bugün arasında nelerin değiştiğini görmemizi sağlaması bakımından oldukça ilginçtir.

Fal çeşitleri nelerdir, nerede bakılır, nasıl bakılır? en iyi en gerçek çıkan fal hangisidir? kahve, katina, yıldızname, melek, evlilik, yüzük, mum, kemik, bakla, tarot, el, kül, çingene, laro, peri, ateş, su falı çeşitleri.

İskambil kağıtlarının temsil ettiği sosyal sınıflar ve krallar;

Kupa, kalkanı andıran şekliyle asilleri ve kiliseyi,

Maça, mızrağın ucunu andıran şekliyle askerliği ve orduyu

Karo, kiremidi andıran şekliyle orta sınıfı

Sinek ise yoncayı andıran şekliyle köylü sınıfını temsil ettiği düşünülüyor.

Destede yer alan 4 papazın, tarihte öne çıkmış kralları temsil ettiği yönünde çok yaygın olmasına rağmen geçerli kanıtı bulunmayan bir iddia vardır: Buna göre, Kupa Papaz, Kral Şarlken’i, Sinek Papaz, Büyük İskender’i, Karo Papaz Jullius Cesar’ı temsil etmektedir.

İskambil kâğıdı, güney Avrupa’ya gelir gelmez, çok hızlı bir şekilde bütün Avrupa’ya yayılmıştır. Ebatlarının küçük olması yayılmasını kolaylaştırmıştır. İngiltere’ye, Fransız askerlerin ceplerinde geldiği düşünülmektedir. Amerika da iskambil kağıdıyla, yeni dünyanın keşfiyle, yine askerler aracılığı ile tanışmıştır.

Erken dönem destelerinde, ‘Kız’ kartı yoktu, hala İtalya’da, İspanya’da ve Almanya’da “Kız” olmayan 3 erkek karakterli iskambil desteleri bulunmaktadır. Fransız iskambil destelerinde ise ülkemizde olduğu gibi “Kız” kartı olmayan destelere rastlanmaz. İskambil kağıtlarında, birtakım işaretler gizlendiği konusunda iddialar vardır: Popüler teorilerden birinde, dünyanın doğal düzeni ile ilişkilendirme yapılmıştır. Destede, 4 farklı grup olması 4 mevsimi, 52 kart olması yılın haftalarını ve her grubun 13 karttan oluşması ayın döngüsünü sembolize ettiği iddia edilir.

Bazı teorisyenler de iskambil kağıtlarının özgür masonların gizli mesajlarını barındırdığını iddia eder. Örneğin kupa valenin elinde tuttuğu akasya filizinin, Masonik ritüellerin bir parçası olmasına işaret edilir. Kız’ın elinde tuttuğu gül de özgür mason sembollerinden biridir. Avrupa’ya Mısırlılar tarafından getirilmesi ve Mısır’da çok geniş bir mason locasının olması savı güçlendirir.

İskambil falı Mısır’dan öncelikle İber Yarımadası ve İtalya’ya oradan da bütün Avrupa’ya yayılmıştır. Yani Avrupa’yı iskambil kağıtları ile tanıştıran Müslümanlar olmuştur. İlk zamanlarda el yapımı olduğu için, sadece zengin kesimde yaygınlaşmış, ardından tahta kalıpların kullanılmaya başlamasıyla, geniş kitlelere ulaşmıştır.
İskambil Falı

İskambil Falı Nedir? Nasıl Bakılır:

İskambil falı na bakabilmek için öncelikle kartların bulunduğu destenin karıştırılması gerekir. Destenin tamamen karıştığından emin olunmalı. Karıştığından emin olunmalı çünkü kişinin şansını bu belirleyecek. Fal baktıracak kişi, sevdiği insanın ismini bir kâğıda yazar. Tüm kartlar kapalı olmalıdır. İsim yazılan kağıtlar da kapalı olacak şekilde destenin üzerine koyulur. Önce sesli harflerin olduğu kısım üst üste koyulur. Ardından sessiz harfler de kapalı şekilde art arda dizilir. Daha sonra bir alttan bir de üstten kart seçilir. Bunlar açık olacak şekilde kenara koyulur. Aynı sayının ya da harflerin geldiği kağıtlar varsa bunlar da kenara ayrılır. Kâğıt bittikten sonra ise kart seçme işlemi 3 kez daha tekrarlanır. Eşli kartların, baktıran kişi görmeden üzerine yeniden kart koyulur. Bundan sonrasında kartlar yorumlanır. Ancak bu işlem uzman ve profesyonel olan gerçek falcı tarafından yapılmalıdır.

Hem geçmişi hem de geleceği görmek isteyenlerin kullandığı yöntemlerden biri iskambil falı dır. İskambil kartları 14. Yüzyılda Avrupa’da yayılmış ve ardından hayatımıza girmiştir. Toplamda 52 adet karttan oluşan bir desteye sahiptir. Her kart farklı renklere ve simgelere sahiptir. Başta oyun için kullanılan kartlar, git gide fal için kullanılmaya başlanmıştır. İskambil falı nın pek çok çeşidi bulunur. Her kart farklı bir anlam taşıdığı için sadece bir kartın bile farklı çıkması genel olarak tüm konuyu değiştirecektir. Genel olarak bakılabileceği gibi tek bir konu üzerinde de durulabilir.

İskambil tarotu Aşk Falı Nasıl Bakılır?

İskambil falı, birkaç farklı baktırma çeşidine sahiptir. Bunlardan biri de iskambil aşk falı olarak adlandırılır. Aşk falı, dört farklı kategoriye ayrılır ve her kategori farklı bir elementi temsil eder.

Maça kartları, hava grubu içinde yer alır. Eğer ilişki içinde ihanet varsa bunu temsil eder.

Karo kartları ise toprak grubundadır. Para ile ilgili meseleleri konu alır.

Sinek kartları, ateş grubunu temsil eder. Mutluluk ve başarıyı simgeler.

Kupa kartları ise su grubundadır ve aşkı, evliliği konu edinir.

İskambil aşk falında öncelikle baktıran kişi tarafından 3 adet kart seçilir. Seçmeden önce hangi soruyu cevaplamak istediğini düşünmesi gerekir. Kartlar, geçmiş zaman, şimdiki zaman ya da gelecek zamana bakmak için seçilebilir. Bu kişinin tercihine bağlıdır. Ardından seçilen kartlar, gerçek falcı tarafından yorumlanır.

İskambil tarotu falı Tek Kart Nasıl Bakılır?

İskambil falının çeşitlerinden biri de tek kart falıdır. Genel anlamda bakıldığında Tarot ile bir benzerliği bulunur. Fala bakan kişi, kartları kapalı şekilde bakılacak kişinin önüne tek tek dizer. Ardından fala baktıracak kişi aklından merak ettiği bir soruyu geçirir ve bunu dile getirir. Bunlardan sonra ise kişi, kartlardan bir tanesini seçer. Falcı, bu karta bakarak kişinin sorusunu cevaplayacak bir yorum yapar.

Online İskambil tarotu falı Nasıl Bakılır:

Online fal cafe ler aracılığı ile telefon fal uygulaması ile günümüzde tüm fallara baktırabilmek mümkün hale gelmiştir.

İskambil falı na da diğer tüm fallar gibi online olarak baktırmak mümkündür ve tıpkı yüz yüze fal baktırmak gibi sonuçları kesin ve tatmin edicidir.