Katina Falı

Katina falı; adını antik Roma döneminde, bugün Türkiye sınırlarında olan İzmir’de yaşamış Madam Katina’dan alır. Kuşkusuz tüm fallar içerisinde en gizemli ve şöhretli tarihe sahip olan fal katina falı olmaktadır.

Katina Falı Tarihçesi: Katina falının ortaya çıkışı tam anlamıyla sırlarla dolu bir gizim olsa da, Antik Roma’dan bu yana dilden dile aktarılan tarihi bazı ipuçları vermeye devam etmektedir.

Madam Katina, İzmirli zengin bir tüccarın kendisinden yaşça çok genç olan eşiyken, zengin tüccarın gizemli şekilde ortadan kaybolmasıyla ortaya çıkacak olaylar zincirinden sonra Katina falının oluşum süreci başlayacaktır.

Bayan Katina’nın eşinin ortadan kaybolmasından sonra dedikodular başlar. Dönemin koşullarını düşününce cadılık, büyücülük gibi mistik konuların birer tabu olduğu dönemde, kadınların ikinci sınıf varlıklar olarak görüldüğü de göz önüne alınırsa Katina bir anda cadılık suçlamalarıyla anılmaya başlar. Çevre halkı Bayan Katina’yı kocasını öldürmekle suçlar. Hemen cadılıkla suçlanan ve apar topar yapılan bir mahkemeyle yargılanan Katina Önce asılır, akabinde de yakılar hayatı sonlandırılır.

Madam Katina’nın içinde yaşadığı tarih Antik Roma’nın paganizmden Hıristiyanlığa geçiş sürecine rastlar. Bu süreç oldukça uzun ve kanlı bir dönem olmuştur. Yeni bir dine (inanca) geçiş süreci tarihin bu en büyük imparatorluğundan biri Olan Roma’da birçok insanın hayatına mal olmuştur.

Bu kanlı sürecin kurbanı olmadan önce Madam Katina, kocası kaybolduğu günlerde tablolar çizmeye başlamıştır. Daha önce hiç resim eğitimi almayan ve hiç resim çizmemiş olan bu gizemli kadının birden bire neden bu tabloları çizmeye başlamış olduğu tam anlamıyla bir gizemdir. Bayan Katina öldürülmeden önce, kocasını öldürmediğini onun hala yaşadığını ve kayboluşundaki gizemin çizdiği tablolarda gizli olduğunu savunmuştur. Asılmadan önce ise son sözlerinin kocasını çok sevdiği ve hala hayatta olduğu yönünde olduğu rivayet edilir.

Bayan Katina’nın katledildiği gün tablolar birden ortadan kaybolur. Resimleri kimin çaldığı gizemini korurken, o resim ve sembollerin günümüze nasıl geldiği hakkında birçok rivayet ortaya atılmıştır.

Katina Aşk falı nedir nasıl bakılır nerede bakılır kim bakar? Online telefonda gerçek kesin çıkan Katina aşk falı
Katina Aşk Falı

Bir rivayete göre, Bayan Katina’nın kaybolan eşinin yakın arkadaşı bir papazdır ve tüccarın kayboluşunun ardından birçok kez Baya Katina’yı ziyaret etmiş ve bu sırada resimleri kartlara kopyaladığı yönündedir.

Bugün Katina falının aşk falı olarak bilinmesi çok manidardır. Ortada kaybolan bir eş ve onu sevdiğini söyleyerek ölen bir kadın vardır.

Katina Falına Nasıl Bakılır:

Katina falında kullanılan deste 65 karttan oluşur ve temelde tarota benzer ama gerek sembol ve resimler gerekse açılış bakımından büyük farklılıklar içerir.

Katina falına temel olarak Kelt açılımıyla bakılır. Kelt açılımı klasik tarotta sıkça kullanılan bir açılım şeklidir. Öncelikle kelt açılımı nasıl yapılır ona bakmak gerekir. Bu açılımda 10 kart kullanılır. Kişi tarafından seçilen beş kart haç şeklinde dizilir ve medyum ya da falcının seçtiği altıncı bir kart merkezdeki kartın üzerine çapraz olarak açılır. Son olarak haç şeklinde açılan kartların sol tarafına tamamen medyum tarafından seçilen 4 kart daha açılır.

Kelt açılımı tarotta olduğu gibi yapılıyor olsa da arada ki fark, Katina kartlarında yer alan element kartlarıdır ve açılım sırasında element kartları ayrılır. Bu kartlar açılım sırasında farklı şekilde kullanılıp yorumlanır.

Katina falında35 kart sembol kartları olarak adlandırılır. Bu kartlardan mag, insan ve at kartları kişinin yaşamı hakkında ipuçları verir. Bu kartlar aracılığı ile kişinin atacağı adımların geleceğinde nasıl sonuçlar doğuracağı yorumlanır. Ayrıca bu sembol kartlardan en önemli olanları; deve, mektup, Nil Nehri, fareler ve kız çocuğu kartlarıdır.

Mektup kartı gelecekte olan iyi ya da kötü haberlerin havadisini verirken, fareler kartı kişinin yakınlarındaki kişiler ve onların kişi üzerindeki eylemlerini sembolize eder.

Her falda olduğu gibi Katina falında da kartlar yalnızca sembol anlamlarıyla yorumlanmazlar. Fala bakan medyumun durugörüsü kartları yeri geldiğinde farklı anlamlarla da yorumlamasını sağlar.

Katina falı üç ayrı bölümden oluşur ve üç kısım olarak bakılır.

  1. YAŞAM AÇILIMI: Genel soruların sorulduğu bölümdür. Bu bölümde kişi hayatındaki gelişmeler ve gelecek ile ilgili her soruyu sorabilir. Bu bölümde işlem 10 kart açılarak yapılır.

2.İLİŞKİ AÇILIMI: Bu bölümde iki kişi arasındaki özel ilişki durumuna bakılır. Aşk ilişkisinin genel boyutları bu kısımda değerlendirilir. Bu bölümde 7 kart açılır.

3.KARAR AÇILIMI: Bu kısım seçeneklerin değerlendirildi ve en doğru kararın hangisi olduğunun öğrenileceği kısımdır. Birden fazla seçenek arasında kalınmışsa bu kısımda tüm seçenekler değerlendirilir ve sonuçları hakkında bilgi alınır. 7 kart açılarak bakılır. Ayrıca tüm falın kaderini belirlemek için başta ayrılan ana kart bu bölümün sonunda açılır.

Katina falına genel olarak aşk ve evlilik konularında bakılır. Günümüzdeki en popüler fallardan biridir.

Online Katina Falına Nasıl Bakılır:

Diğer tüm fallarda olduğu gibi katina falına da online fal olarak telefenda fal uygulamasıyla bakılabilmektedir. Online fal olarak hizmet veren ve alanında uzmanlaşmış turuncu fal cafe ve nar fal gibi işletmeler 90’ın üzerinde falcısıyla bu konuda sizleri uzaktan fal deneyimine davet etmektedir.

Online fal yüz yüze fal bakma tecrübesiyle aynı sonuçları verir. Katina falına telefon da fal uygulamasıyla tıpkı yüz yüze olduğu şekliyle bakılır. Aradaki tek fark fal bakımcısının size bu hizmeti telefon üzerinden vermesidir.

Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesinin sonucu olarak birçok şey artık uzaktan yapılabilmektedir. Günümüz koşullarında insanların yoğun ve tempolu iş hayatları birçok insanın zaman sıkıntısı yaşamasına neden olmaktadır. Çoğu zaman dışarı çıkmaya zaman bulamayan insanlar, fal baktırmaya da zaman bulamamaktadır. Online fal hizmeti bu konuda kişilere kolaylık sağlar.

Turuncu fal cafe gibi işletmeler haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati kesintisiz fal hizmeti vermekte böylece fal baktırmak isteyen kişiler istedikleri saat ve günde evlerinden rahatça fal baktırma şansı yakalamaktadırlar. Alanında uzman ve Türkiye’nin bir numaralı online fal bilim merkezi olan turuncu fal cafe kalabalık bir santral ekibiyle haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati kesintisiz hizmet vermekte; aklınıza takılan her soruyu cevaplamakta ve sizi ihtiyacınıza uygun fal bakımcısına yönlendirmektedir.

Katina falına online telefonda fal uygulamasıyla baktırırken bilmeniz gereken şey, falınıza gerçek bir falcının baktığıdır. Burada falınıza bakan bir bilgisayar programı değil gerçek bir falcıdır. Online fal baktırırken yüz yüze falınıza bakılıyormuş gibi bir deneyim yaşarsınız; üstelik bunu evinizin konforlu alanından çıkmadan yapma imkânı bulursunuz.