Kül Falı

Kül Falı nedir nasıl bakılır? Nerede bakılır kim bakar kül falına? en iyi kül falı falcısı bakan falcılar kimler? Kül falı kökeni antik Orta Asya Şaman geleneğine dayanan bir fal çeşididir. Bu falın ortaya çıkışının ateş kültü olduğu düşünülmektedir.

Kül Fal Tarihçesi : Orda Doğu kültürünün bir parçası olan Persler M.Ö 6. Yüzyıl ile M.S 7. Yüzyılları arasında Zerdüşizm dinine inanıyorlardı. Bu din içerisinde önemli bir yere sahip olan ateş kültü zamanla ateş falının ortaya çıkmasında temel oluşturmuştur. Kül falı bir nevi ateş falının olgunlaşmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Orta Asya Şamanları Yer-Su denilen bir inanca bağlıydılar. Buradaki ana tema toprak ve suyun kutsal görülmesi üzerine şekilleniyordu. Ayrıca Şamanizm de içerisinde ateş kültünü barındırmaktaydı. Tüm bu hususlar zaman içerisinde kaçınılmaz olarak kül falının doğmasına vesile olmuştur.

Şamanlar yeniden doğuşun yok oluştan geçtiğine inanırlardı. Anka kuşunun hikayesindeki gibi ateşler içinde yanarak yok olan, küle dönen kuş küllerinden yeniden doğardı. Buradaki ateş aslında yaşam ve devinimi sembolize etmektedir. Ateş kültünde bu temel ilkedir. Ateş yolda olmayı ve ilerlemeyi ifade eder. Nitekim ateş falı da bu temel üzerinde konumlandırılmıştır.

Fal çeşitleri nelerdir, nerede bakılır, nasıl bakılır? en iyi en gerçek çıkan fal hangisidir? kahve, katina, yıldızname, melek, evlilik, yüzük, mum, kemik, bakla, tarot, el, kül, çingene, laro, peri, ateş, su falı çeşitleri.

Kül falı, ateş falının temelleri üzerinden kaçınılmaz olarak ortaya çıkan bir fal çeşidi olarak karşımıza çıkar.

Şaman kültüründe ateş arınmayı ifade ederdi. Hatta günahkâr bir insanın örneğin hırsızlık yapmış birinin elini ateşe sokup. Bir süre içerisinde tutarak elini kısmen yakarak çektiği acıyla arınmanın gerçekleştiğine dair bir inanç vardı. Şamanlar ayinleri sırasında ortaya büyükçe bir boy ateşi yakardı. Ve ateşin etrafında kendilerine özgü müzik aletlerini çalarlardı. Kendi ezgileri eşliğinde transa geçerek gelecek hakkında kehanetlerde bulunurlardı.

Şamanların ateş kültünü yaşamlarının bir parçası olarak görmeleri zamanla külle olan bağlantılarını kurmasına neden oldu. Kül bitişi ve yok oluşu sembolize ettiği gibi içinde gelecek ve geçmişten izler taşıyordu. Zamanla Şamanlar kül falını ateş kültünden yararlanarak oluşturdular ve zaman içinde bu tekniği ilerlettiler.

Kül falı nın kökeninin Orta Asya olduğunun en kesin kanıtıdır. Bu fala bakmak için öncelikli olarak kullanılan materyalin akça ağaç kabuğu olmasıdır. Bu ağaç çok nadir yetişen ve Orta Asya ile Önasya’ya özgü bir ağaçtır.

Kül falı nedir, nasıl bakılır, kim bakar, gerçek mi? Telefonda online gerçek kesin çıkan Kül Falı %%sitedesc%%
Kül Falı

KüL Falına Nasıl Bakılır:

Öncelikle Kül falı bakımı oldukça zahmetli ve zor bir faldır. Her falcının ya da medyumun kül falı na bakması mümkün değildir. Ayrıca Kül falı hem materyaldeki şekillerin okunmasıdır. Hem de kokuların anlamalarının çıkarılması üzerine iki aşamalı ve zorlu bir süreci içerir. Kül falına bakarken falcı bir çeşit transa geçer ve durugörü yeteneğini devreye sokar.

Unutmayalım ki Kül falına bakmak için gereken malzemelerin en önemlisi akça ağaç kabuğudur. İkinci olarak fala bakacak falcı tarafından çeşitli dualar okunarak toplanmış kumdur.

Kül falına bakılan alan oldukça önemlidir. Ortamdaki negatif enerjinin temizlenmesi için işlemin yapılacağı masada bir mum yakılır. Mum negatif enerjinin temizlenmesinde kullanılan etkili bir araçtır.

Ortam arındırıldıktan sonra gümüş ya da bakır bir kaba falcı tarafından daha önce toplanmış olan bir avuç kum dualarla dökülür. Bu kumun üzerine akça ağaç kabuğundan bir miktar ufalanır. Fala baktıracak kişinin bilgileriyle hazırlanan ebced kâğıdı daha önce ortamın arındırılması için yakılan mumla ateşe verilirdi. Yakılan ebced kâğıdı ufalanan akça ağaç kabuklarının üzerine bırakılır.

Kül falı bu tamamlanmış işlemin ardından bakılmaya başlar. Bu sırada fala bakan falcı bir çeşit transa geçer. Aynı anda ateşin küle çevrildiği sembolleri yorumlarken çıkan kokudan da çeşitli yorumlar çıkarır.

Fal bakımını yapan medyum kasedeki ateş ve küllerden ayrıca çıkan kokulardan transa geçmek suretiyle geleceği görür. Kül falı oldukça zahmetli ve zorlu bir faldır. Fal bakımın yapan kişinin telepati yeteneğinin olması ve transa geçme konusunda uzmanlaşmış olması gerekir. Kül falı ayrıca fal baktıran kişinin üzerindeki negatif enerjiyi ve nazarıda alarak kişinin rahatlaması sağlanır.

Canlı Kül Falına Nasıl Bakılır:

Online bakılan Kül Falı ;

Online fal bakım işlemi tıpkı yüz yüze fal baktırma işlemi gibidir ve kesin sonuç verir. Bu şekilde fal baktırmak kişiye evinde fal baktırma konforu yaratır. Ayrıca, aynı zamanda ister gece yarısı ister sabah erken saatte istediği yerden fal baktırma imkanı sunar.

Günümüz dünyasında insanlar oldukça yoğun bir tempoyla çalışmakta ve birçok aktiviteye zaman ayıramamaktadır. Yoğun çalışma temposu ve zaman yetersizliği yüzünden insanlar fal baktırmak içinde gerekli zamanı yaratamamaktadırlar.

Online fal cafe olarak hizmet veren işletmeler bu durumu kesin bir çözüm getirmiş durumdadırlar.

Online fal cafe olarak hizmet veren işletmeler telefon fal uygulaması aracılı ile; haftanın yedi günü günün yirmi dört saati kesintisiz fal hizmeti vermektedirler.

7/24 Online Fal hizmeti ;

Ortam bir mum aracılığı ile arındırıldıktan sonra gümüş ya da bakır bir kaba falcı tarafından daha önce toplanmış olan bir avuç kum dualarla dökülür. Bu kumun üzerine ağça ağaç kabuğundan bir miktar ufalanır. Fala baktıracak kişinin bilgileriyle hazırlanan ebced kağıdı daha önce ortamın arındırılması için yakılan mumla ateşe verilir ve yakılan ebced kağıdı ufalanan akça ağaç kabuklarının üzerine bırakılır.

Online Kül falı bu tamamlanmış işlemin ardından bakılmaya başlar. Bu sırada fala bakan falcı bir çeşit transa geçer. Aynı anda ateşin küle çevrildiği sembolleri yorumlarken çıkan kokudan da çeşitli yorumlar çıkarır.

Online fal bakımını yapan medyum kasedeki ateş ve küllerden ve de çıkan kokulardan transa geçmek suretiyle geleceği görür. Kül falı oldukça zahmetli ve zorlu bir faldır. Fal bakımın yapan kişinin telepati yeteneğinin olması ve transa geçme konusunda uzmanlaşmış olması gerekir.  Online kül falı ayrıca fal baktıran kişinin üzerindeki negatif enerjiyi ve nazırı da alarak kişinin rahatlaması sağlanır.