Osho Zen Tarot

OshoZen Tarot, 1960 yıllarda tüm dünyada popüler hale gelen Hintli mistik guru Chandra Mohan Jain’in öğretileri ve yazdığı kitaplar temel alınarak hazırlanmış bir Tarot falıdır.

Osho Zen Tarot temelini klasik Tarottan almış olsa da Özellikle kendine özgü çizimleri ve bakım tekniğiyle başlı başına mistik ve egzotik bir Tarot falıdır. İlginç ve okudukça etkilenecek hatta baktırmak isteyeceğiniz bir fal çeşididir. Şimdi biraz Tarihçesine göz atmaya ne dersiniz?

Osho Zen Tarot Tarihçesi:

Chandra Mohan Jain 1960’lardan itibaren Acharya Rajneesh, 1970’lerde ve 1980’lerde Bhagwan Shree Rajneesh ve 1989’dan sonra Osho adını kullanmaya başlamıştır. Bu tarihten sonra aldığı Osho ismiyle bütün dünyada ünlenen gurunun adını alan Osho Zen tarot falı oldukça mistik ve Hint egzotik kültürünü yansıtan karmaşık ve eğlenceli bir faldır.

Özellikle Osho Zen Tarot temelini klasik Tarottan almış olsa da kendine özgü çizimleri ve bakım tekniğiyle başlı başına mistik ve egzotik bir tarot falıdır.

Fal çeşitleri nelerdir, nerede bakılır, nasıl bakılır? en iyi en gerçek çıkan fal hangisidir? kahve, katina, yıldızname, melek, evlilik, yüzük, mum, kemik, bakla, tarot, el, kül, çingene, laro, peri, ateş, su falı çeşitleri.

Ayrıca Osho Zen tarot unu tamamen anlamak için Osho’nun hayatını bilmektedir ve anlamak gerekmektedir.

Zen Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletinde doğdu. Çocukluk yıllarında felsefeye ve ben duygusu üzerine yoğunlaştı. Başkalarının bilgileri ve öğretilerine değil, kendi içinde gelişen bilgiye ve öğretiye itibar etti ve bunu savunmaktaydı.

Zen Neden geleneklere bağlı değildi?

Üniversiteden mezun olduktan sonra Jabalpu Üniversitesinde felsefe dersleri verdi. Ayrıca Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde felsefe üzerine konuşmalar yaptı. Fakat Hiçbir geleneğe bağlı değildi. Çünkü Gerçek varoluşçu olduğunu iddia etti.

Tutucu din liderlerine karşı cephe aldı. İlgi duyduğu alanda kendini çok fazla geliştirdi. Bu gelişimden sonra tecrübe ve bilgilerini yoğun olarak insanlara aktarmaya başladı. Meditasyonun önemine vurgu yaptı. 1970 yıllarından sonra kendine ait bir meditasyon tekniği geliştirdi. Böylelikle Osho ününü Hindistan dışına taşırmayı başardı.

Hatta Hiçbir gelenek ve dine bağlı olmadığını söyledi. Yeni bir din bilinçliliğini temsilcisi olduğunu ve bu din bilincinin başlangıcını ilan etti. Ayrıca Osho 1985 yılında göçmen yasalarını ihlal ettiği gerekçesi ile göz altına alındı. Ancak Ünlü düşünür ve guru 19 Ocak 1990 yılında hayatını kaybetti. Ölümünden sonra vefatının doğal olmadığını Amerikalı hükumet tarafından zehirlendiği iddiaları vardı.

Osho, gerçek anlamda fikirsel olarak bir devrimciydi. Öğretilerinden birçok çıkar grupları ve hükümetler rahatsız olmuş ve onu ortadan kaldırmak istemişlerdir. Bütün hayatı tam anlamıyla bir mücadele içinde geçmiştir. Osho’nun öğretileri bilimselliğin  ötesine ulaşmak ve ruhun anlamını keşfetmek üzerine olmuştur.

Osho Zen Tarot falı nedir, nasıl bakılır, nerede bakılır, ne için bakılır. Telefonda Online gerçek kesin çıkan Osho Zen Tarot falı
Osho Zen Tarot falı nedir, nasıl bakılır

Osho Zen Tarot nedir, Nasıl Bakılır:

Tam zamanı bilinmesede Osho Zen tarot Orta Çağda ortaya çıkmıştır. Ayrıca günümüzde de popülerliğini koruyan klasik tarot falına çok benzer. Tıpkı klasik tarot falında olduğu gibi 78 kartla bakılmaktadır. Hayatın birçok alanında bulunan sorulara cevap veren bir tarot falı çeşididir. Zen tarot, Osho’nun söylemlerinden etkilenerek ortaya çıkmıştır. Osho, Hindistan’da yaşayan bir guru olarak bilinmektedir. Onun tavsiyelerine yönelik Osho zen tarot oluşmuştur. Oldukça popüler tarot falı çeşitleri arasında yer alır. İnsanların ruhsal anlamda farklı evrenlere ulaşmasını ve iç dünyasını daha iyi dinleyebilmesini sağlamaktadır. Gerçek bir falcı tarafından bakılması gereken zen tarot, bu şekilde daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Fal genel olarak geçmişi ve geleceği öğrenme amacıyla ortaya çıkmıştır. Tarot falı seçeneklerinden biri olan zen tarot falı ise aslında geçmiş ve gelecekten haber vermez. Bunun yerine şu andan bahseder. Duygularınıza ve düşüncelerinize cevap verir. Dış dünyadan çok insanın iç dünyasında bulunan duygulara cevap verir. Şu an hayatınızda olan olumsuz olaylara çözümler sunar. Zen tarot, insanın kendi fikirlerini ve düşüncelerini kavrayabilmesi için harika bir yöntemdir.

Osho Zen Tarot Etkili bir faldır.

Etkili sonuçlar veren fal seçenekleri arasında tarot falı da bulunmaktadır. Tarot falı ile bazı konular hakkında fikir sahibi olarak rahatlık hissedebilirsiniz. Zen tarot falı sizin için etkili bir yöntemdir. Bu fal kartlara bakılarak sonuç verir. Zen tarot, bilim insanlarının anlık teorilerinden ortaya çıkan bir fal çeşididir. Geçmiş ya da gelecekten değil şu anı konu alan bir fal bakma yöntemidir. Şu an hissedilen duyguları ve düşünceleri söyler. Bu duyguların ve düşüncelerin olumsuz yönlerini bulup çözüm üretir. Diğer tarot çeşitlerinden farklı bir yönü bulunmaktadır. İllüstrasyon modellemeler sunmaktadır. Gayet açıklayıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Eğer ruhsal anlamda sorunlar yaşıyorsanız bunu da anlayıp çözümler üretecektir. Hayata daha farklı yönlerden yaklaşmanızı sağlar. Gerçek falcı tarafından bakılması gerekir. Zen tarot ile siz de hislerinize yön verebilirsiniz.

Osho Zen tarot falındaki destedeki resim ve semboller klasik tarotta olduğundan çok daha karmaşık ve mistiktir.  Klasik tarota nazaran Osho Zen tarot sorularınıza daha net cevaplar bulabileceğiniz bir fal çeşitidir.

Online Olarak Osho Zen Tarot Nasıl Bakılır:

Teknolojinin ilerlemesiyle artık online olarak birçok hizmeti evden çıkmadan almamız mümkün hale gelmiştir. Online fal cafe lerde fal hizmetini sizlerin ayağına kadar getirerek bir çeşit kolaylık, konfor sağlar.