Rune Taş Falı

Rune taş falı nedir nasıl bakılır nerede bakılır kim bakar rune taş falı falcısı telefonda whatsappdan sesli görüntülü canlı online fal falcı bak baktır bakan falcılar. Rune taş falı tarihsel süreç incelendiğinde köken olarak Viking halkına dayanır. Bu falı anlayabilmek için öncelikle Vikingleri ve onların yaşam şekillerini anlamak gerekir.

Rune Taş Falı Tarihçesi : Vikingler bugün Danimarka, İsveç, Norveç topraklarınıda kapsayan Kuzey Avrupalı bir ırktı. Savaşçı ve denizci bir toplum olan Vikinglerin dünya tarihinde kendini göstermesi ; ilk olarak 793 Lindisfarne Manastırı kuşatması olsada bu dönemde Vikingler çoktan büyük yelkenli gemileri yapmıştı. Ve deniz aşırı ülkelerde fetihler gerçekleştirebilecek kadar organize bir toplum olmayı başarmışlardı bile.

Vikingler klanlar halinde örgütlenirdi. Ayrıca temel kazançlarını savaş ganimetleri üzerinden yapan bir toplum gibi bilinirdi. Fakat tarımla uğraşan iyi çiftçilerde olduklarını söylemek mümkündür. Yapılan birçok kazıda çiftçi olarak gömülmüş ve mezarları klan beyleri gibi olan çiftçilerde olmuştur. Vikingler diğer toplumlara göre çiftçiliği bir başlarına yapmazlardı. Civar toplumlarda çiftçilikte iyi olan insanları kaçırıp onları tarım işlerinde kullanırlardı. Bu insanlara Viking toplumunda “thrall” denirdi ve bu insanlar bir nevi köle sayılırlardı. Toprak sahibi Viking öldüğünde onunla birlikte ona hizmet eden “thrall” de öldürülüp efendisiyle birlikte gömülürdü.

Vikingler savaşçı ve barbar bir toplum gibi görünürdü. Aslında meraklı ve yaratıcı bir toplum oldukları göz ardı edilemezdi. Viking mitolojisindeki zenginlik onların kültür sanat konusunda ne denli zengin bir toplum olduklarının göstergesidir.

Thor ve Odin İnandılar:

Fal çeşitleri nelerdir, nerede bakılır, nasıl bakılır? en iyi en gerçek çıkan fal hangisidir? kahve, katina, yıldızname, melek, evlilik, yüzük, mum, kemik, bakla, tarot, el, kül, çingene, laro, peri, ateş, su falı çeşitleri.

Vikingler Kuzey Avrupa paganizminin temellerini attılar. Thor ve Odin gibi efsanevi mistik tanrılar yaratıp bu paganizme inandılar. Bunun bir neticesi olarak falcılık konusunda zamanla uzmanlaştılar. Birçok konuda falcıları ve medyumları birer yol gösterici olarak gördüler.

Rune kelimesi İskandinav dilinde Vikinglerin kullandığı 24 harften oluşan alfabeye verilen isimdir. Bu antik dilin harflerinin işlendiği taşlarla bakılan fala günümüzde rune taş falı denmektedir.

Vikingler rune taş falına genel olarak her konuda merak ettikleri soruyu cevaplamak için kullanırlardı. Savaşa gitmeden önce savaşın gidişatı hakkında, yol bulma konusunda gelecek hakkında ve aşk konusunda sorularını yanıtlamak için bu fala baktırırlardı.

Daha sonraları yükselişe geçen Hristiyanlık döneminde paganizme karşı açılan savaşla birlikte rune taş falı da yasaklanmıştır. Ve ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Fakat bu fal günümüzde daha popüler olarak varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Rune Taş Falı nasıl bakılır?

Rune Taş Falı Nedir:

Öncelikle Rune taş falı na Viking alfabesindeki 24 harfin doğal taşlar üzerine işlenmesi ile bakılır. Fala bakılacak taşların boyutu ve cinsi falın metoduna göre farklılık gösterebilir. Taşların üzerine işlenmiş rune sembolleri gelecek ve geçmiş konusunda rehberlik eden bilgiler taşır. Her Rune-taş falına bakan kişi taşların üzerindeki sembollerin ne anlama geldiğini çok iyi bilmesi gerekir. Antik bir dilden gelen bu sembolleri yorumlamak oldukça zordur.

Rune-taş falına bakmadan önce düz bir zemine siyah bir örtü serilmelidir. Örtünün serildiği alanda başka hiçbir nesnenin olmaması önemlidir. Bunun sebebi fala bakan ve baktıran kişinin yalnızca taşlara odaklanmasını sağlamaktır. Örtü serildikten sonra falına bakılacak kişi taşları avuçları arasına alır. Dileğine ya da aklındaki soruya odaklanır ve taşları örtüye bırakır.

Genellikle bu işlemde üç taş kullanılır. Fakat baktırılmak istenilen falın teferruatına göre taş sayısı 8 ya da 9 olabilir. Yere bırakılan taşlar medyum tarafından yorumlanır. İstenilen sonuç alınamazsa işlem iki kez daha tekrarlanabilir.

Rune Taş Falı Nasıl Bakılır:

Rune-taş falında bir diğer yöntemse şöyledir; rune taşları siyah bir torbaya konur. Falına baktıracak kişi içinden bir taş çeker. Gözleri kapalı şekilde soru ve dileğine odaklanarak taşı bakır bir kaba atar. Bu işlemi ritüelin uzunluğu ve soruların çokluğuna göre tekrarlar.

Rune_taş falında kullanılan taşların üzerindeki rune sembolleri Freyr, Gullveig, Cüceler,

Sigurd ve Otter ́in altını gibi çeşitli isimler alır. Bu sembollerin her birinin özel anlamları vardır.

Rune taş falı bakımı oldukça zor bir faldır. Ayrıca her medyum ya da falcı bu fala bakamaz. Bu fala bakacak olan medyum ya da falcının rune taş falında kullanılan taşlara işlenmiş olan Viking alfabesi harflerine hâkim olması gerekmektedir. Rune taş falına bakan medyum yada falcının aynı zamanda iyi bir durugörü uzmanı olması gerekmektedir. Rune taş falına bakabilmek için fala bakan medyum ya da falcının ön sezilerinin kuvvetli olması ve üçüncü gözünün açık olması gerekmektedir.

Online Rune Taş Falına Nasıl Bakılır:

İlk önce Bilmeniz gerekir kiOnline fal cafe ler aracılığı ile telefon fal uygulaması üzerinden size uygun bir falcıya bağlanarak online olarak rune taş falı nıza baktırabilir ve evinizden çıkmadan bu fal deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bilmelisiniz ki Online fal cafe ler aracılığı ile telefon fal uygulaması ile günümüzde tüm fallara baktırabilmek mümkün hale gelmiştir.