Tarot Falı

Günümüzde dünya genelinde en popüler fal olan Tarot falının tarihi Orta Çağa kadar dayanmaktadır. Tarihçiler tarot falında kullanılan tarot falı kartlarının ortaya çıktığı yer konusunda farklı görüşlere sahipler. Ama en genel kanı bu kartların Orta Asya kökenli olduğu yönündedir.

Tarot Falı hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için cevaplıyoruz. Merak ettiğiniz diğer soruları aşağıdaki yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Tarot kartları, kökeni Orta Asya’ya dayanır. Çingene Tarotu falının da temelini oluşturur. Günümüzde bir oyun aracı olarak da kullanılan iskambil kartlarına çok benzer. Bu benzerlik tarot kartının nerede doğduğu ve gelişimini nasıl tamamladığı konusunda bize ışık tutar.

Tarot falının ortaya çıkışını anlamak için öncelikle tarot kartlarının oluşumunu anlamak gerekir. Bunun için ‘tarot’ sözcüğünün dilsel kökenine bakmak gerekir. Tarot kartlarının sistemli bir şekilde ortaya çıkışı İtalya’da olmuştur. Tarot sözcüğünün İtalyanca ‘tarocchi’ sözcüğünden geldiği düşünülmektedir; fakat Arapça ‘tarh’ sözcüğü de, bu kartların Asya kökenli olabileceği konusunda işaretler taşır.

Kaç Adet Tarot Kartı Vardır?

Tarot falında kullanılan tarot kartlarının içeriğine bakıldığında; Bu kartların 78 adettir. Ayrıca 22 adet büyük arkana, 56 adet küçük arkana olarak isimlendirilmiştir. Burada bahsedilen 56 adet küçük arkana kartları neredeyse iskambil kartlarının kopyası gibidir. Buradan da anlaşılacağı üzerine klasik tarot kartlarının iskambil kartlarıyla bir bağlantısı bulunmaktadır. Bu durum bizi klasik tarot kartlarının atasının iskambil kartları olabileceği teorisine götürür.

Tarot falının kökeni Orta Çağa dayanıyor olsa da, popüler olması 20. Yüzyılda gerçekleşecektir. Birçok farklı tarot destesi günümüzde tarot falcıları tarafından kullanılıyor olsa da, bilinen ve en çok tercih edilen klasik tarottur. Bu Tarot kartlarının mimarı 1888 yılında bu kartların çizimini yapan Pamela Coloman Smıth’dir.  Kartların çizimleri her ne kadar bu tarihte biri tarafından hayal edilerek çizildiği gibi görünsede olayın aslı çok daha farklıdır.

Tarot ve benzeri kart fallarının kökenini araştıran Pamela Coloman Smıth’dir. İtalya’da birçok katedrali gezmişlerdir. Ve gezilerinin birinde İtalya’nın bir kuzey şehri olan Bologna’da ilgisini çeken bir şey bulmuşlardır.

Pamela Coloman Smıth’ın bulduğu şey ahşap üzerine ustalıkla işlenerek her biri 12×24 ebatlarında tablolar olmuştur. Bu taplolar 22 adettir. Smıth, bu taplolarda gördüğü görselleri tarot kartı çizimlerinde kullanmıştır. Ayrıca onları büyük arkana olarak. İskambil kartlarından esinlendiği görselleride 56 adet olarak küçük arkana olarak kullanmıştır. Böylece günümüzde tarot falında en sık kullanılan tarot destesi oluşturulmuştur.

Günlük tarot falı 2022
Tarot falı nasıl bakılır?

Tarot Falına Nasıl Bakılır:

Öncelikle bilmeniz gereken Tarot falına 78 kartan oluşan tarot kartlarıyla bakılmaktadır. Tarot kartları kendi içinde 22 büyük arkana vardır. Ayrıca 56 adet küçük arkana adı verilen iki seri kart diziliminden oluşur.

22 karttan oluşan büyük arkana kartları mistik zamanlar ve inançlardan imgeler taşır. Bu kartlar, antik dönemlerden kalma öğüt ve tavsiyelerin şekil bulan halleridir. Bu kartlar kişinin enerjisini, ruhunu, potansiyellerini ve gelişim sürecinin nasıl olacağını gösterir.

Büyük arkana kartları daha çok gelecek hakkında ve uzun vadede olacaklar hakkında bilgiler verir. Büyük arkanalar günlük olaylardan değil! Gerçekleşen ve gerçekleşmekte olan olayların ilerde doğuracağı olaylar konusunda bilgiler verir.

56 karttan oluşan küçük arkana kartları kökenini iskambil kartlarından alır. Dört ana bölümden oluşur. Ayrıca genel olarak günlük olaylar, diğer kişilerle olan ilişkiler ve günlük mücadelelerle ilgili bilgiler verir.

Kelt haçı ve keltik çapraz Nedir?

Tarot kartları belirli bir sistemle yayılarak açılmakta ve yorumlanmaktadır. Ayrıca En yaygın açılımlar ‘kelt haçı’ ve ‘keltik çapraz’ açılımlardır. Tarot kartları bir enerji ve yorumlama becerisi gerektirir. Her falcı medyumun kendine has bir tarot bakma ve tarot kartı açma stili vardır. Tarot falı da diğer tüm fallar gibi belli bir kural üzerinden bakılmayı gerektirmez. Burada esas olan şey fala bakan kişinin yetenek ve becerisidir.

Kelt Haçı açılımı: Tarot falında kullanılan en popüler açılım şekli kelt haçı açılımıdır. Bu açılımda 10 kart kullanılmaktadır. Kişi tarafından seçilen beş kart haç şeklinde dizilmektedir. Medyum ya da falcının seçtiği altıncı bir kart merkezdeki kartın üzerine çapraz olarak açılmaktadır. Son olarak haç şeklinde açılan kartların sol tarafına tamamen medyum tarafından seçilen 4 kart daha açılmaktadır.

Kelt Haçı açılımdan kartların yalnızca sembolsel anlamları değil, yönleri de önemlidir. Bir kartın ters ya da düz çıkması kartın sembolsel anlamını değiştirmektedir. Bu nedenler bu nedenle kelt haçı açılımı oldukça zor ve ustalık isteyen bir tarot açılımıdır.

Keltik çapraz açılımı: Keltik çapraz açılımında falına baktırmak isteyen kişi tarot destesini sol eliyle üç parçaya böler ve daha sonra tersten desteyi toplar. Medyum ya da falcı desteyi yelpaze şeklinde yere yayar. Yerdeki desteden fal baktırmak isteyen kişi sol eliyle on kart seçer, medyum ya da falcı desteden kendisi üç kart daha seçer, son olarak fala baktıracak kişi desteden ana kart olarak belirlenecek olan ve kader kartı olarak da bilinen son bir kart seçer.

Hizmetlerimizden bir kaçı…

Online Tarot Falı nı zaten biliyorsunuz.

Online Kahve Falı, Bioejerji yıldızname, durugörü. Ayrıca Peri Tarotu, Melek Tarotu Falı, Çingene Tarotu, Su Falı, Ateş Falı, Kum Falı, Taş Falı, Aşk Falı +100 den fazla Fal çeşitleri ve onlarca Falcı Medyum ile sizlere hizmet vermekteyiz. Ayrıca kütüphanemizi ziyaret edebilirsiniz, orada çok fazla bilgi bulacaksınız. Günlük burç yorumları kategorimiz nasıl hergün yeni konularla düzenleniyorsa kütüphanemizde sürekli sizler için özgün ve günceldir.

Online Tarot Falı Nasıl Bakılır:

Online olarak Tarot falına baktırmak diğer tüm fallarda olduğu gibi mümkündür. Ayrıca Bu konuda hizmet veren online fal cafe ler telefon fal olarak hizmet vermekte ve evinizden direk bir medyuma telefon aracılığı ile bağlanarak fal baktırma imkanı sunmaktadır.

Haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati kalabalık bir ekiple hizmet veren santral ekibiyle sizi her konuda bilgilendirmekte, kafanıza takılan her soruyu cevaplamakta ve ihtiyacınıza uygun fal bakımcısına sizi yönlendirmektedir. Günlük Tarot Falı , tarot falı 3 kart bakabilirsiniz. Peri tarotu en ilgi çekenlerdendir. En iyi tarot falı bakan site olarak sizlere 7/24 hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Rakiplerimiz Eksik Tarot Kartları gibi.. Çünkü En iyi Tarot Falı bakan Online Medyum falcılar bizimle çalışlıyorlar.