Tepsi Falı

Tepsi falı yeni bir fal gibi bilinse de aslında bu yanlıştır. Tepsi falı tarihi antik dönemlere kadar gider. Tam olarak çıkış noktası konusunda farklı görüşler vardır. Fakat birçok kaynak bu falın Afrika kökenli olduğu konusunda hemfikirdir.

Tepsi Falı Tarihçesi : Tepsi Falının kökenini anlamak için bin yılı aşkın bir süredir Batı ve Orta Afrika’nın dört bir yanına yayılmış olan ve göçebe bir kabile olan Fulanileri tanımak gerekir.

Gizemli bir kabile olan Fulaniler Orta Afrikada’ki tek beyaz kabiledir. Bu durum bile onları yeterince gizemli kılar. Siyahîler arasında beyaz bir kabile olarak kalmayı bin yıl başarmışlardır. Bu kabilenin nerden geldiği ve nasıl olurda siyahîler arasında eriyip gitmemiş olmaları gizemini korumaktadır.

Kendilerini Fulbe olarak niteleyen bu kabile bin yılı aşkın göçebe olarak bir hayat sürmüşlerdir. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan bu kabile özellikle bitki ve tütsü konusunda uzmanlaşmış şifacılardır; Onların bu özelliği zamanla Afrika kıtasında onların büyücülükle suçlanmalarına dahi sebep olmuştur.  Şifacılık ve fal konusunda yıllar içerisinde uzmanlaşan Fulaniler topraktan kil tabak çanaklar yapmayı öğrenmiştir. Bu konuda da uzmanlaşmış bir kabiledir.

Fal çeşitleri nelerdir, nerede bakılır, nasıl bakılır? en iyi en gerçek çıkan fal hangisidir? kahve, katina, yıldızname, melek, evlilik, yüzük, mum, kemik, bakla, tarot, el, kül, çingene, laro, peri, ateş, su falı çeşitleri.

Tepsi falının ortaya çıkış tarihi tam olarak bilinmese de; Fulbe kabilesi tarafından bulunmuş olması çok olasıdır. Bunun en temel sebeplerinden biri tepsi falına kahveyle bakılmasıdır. Kahvenin ana vatanı Afrika’dır. Dünyaya kahvenin Yemen’den yayıldığını biliyoruz. Aslında Yemen kahveyi demlemeyi biliyor ve tüketiyordu. Ancak Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisinde yer alan Yemen’den Kanuni Sultan Süleyman devrinde kahve çekirdeklerinin başkente getirilmiştir. Ayrıca kısa sürede popüler bir içecek haline gelmesi, akabinde 1. Viyana Kuşatması sırasında Avrupa’ya Türkler tarafından götürülen kahve sonrasında tüm dünyaya yayılmıştır.

Fulaniler kahveyi demlemeyi Yemenlilerden daha önce biliyorlardı. Hatta demledikleri kahvenin telvesini kilden yapılmış tepsi üzerine yayarak gelecek hakkında kehanetler çıkarmayıda ihmal etmediler. Böylece Fulbe kabilesi tepsi falının ilk uzman falcıları oldular. Zamanla tıpkı kahve gibi bu falda Anadolu topraklarına girdi ve orada yolculuğuna devam etti.

Fulaniler tepsi falına kuvvetle ihtimal kilden yapılmış fincan ve tepsiyle bakıyorlardı. Osmanlı İmparatorluğu sınırlarına kahvenin peşi sıra giren bu fal zamanla; Osmanlı’da çok daha yaygın olarak kullanılan porselen fincan ve bakır tepsiyle bakılmaya başlandı.

Tepsi falı Nedir nasıl bakılır? Online Gerçek %100 çıkan Tepsi falı. Türkiyenin En büyük Fal merkezi . Bilgi almak için Hemen Arayın...
Tepsi Falı

Tepsi Falına Nasıl Bakılır:

Kökeni Orta Afrika olan tepsi falı; oldukça karmaşık bakımı zor ve hala gizemi tam olarak çözülememiş mistik bir faldır. Gizemini koruyan bu fal çeşidi birçok fal uzmanı tarafından farklı metot ve objeler kullanılarak bakılmaya devam edilmektedir. Fakat köken itibariyle birçok değişime uğramış olan tepsi falına bakılırken şu metot doğrudur demek yanlış olur. Burada esas olan niyet ve fala bakan kişinin ustalığıdır.

Fulbe Kabilesi bin yıl önce bu fala kilden yaptıkları kap ve tepsi üzerinde bakarken. Osmanlı’da bu fala porselen fincan ve bakır tepsi üzerinde bakılırdı. Tepsi falında kullanılan objenin metal ya da kilden olmasının bu falın özelliği üzerinde bir etkisi yoktur.

Esas itibarı ile Tepsi falı, klasik kahve falına çok benzerdir. Fakat etkileri ve cevapladıkları sorular açışından çok farklı ve derindir.

Tepsi falına, fincanda içilen kahvenin bir tepsi üzerine kapatılması ile bakılır. Genellikle bu fala bakılırken ortamdaki negatif enerjinin temizlenmesi için bir mum yakılır. Bazen tütsü de yakıldığı olur. Mum kötü ve kafa karıştıran enerjinin ortamdan temizlenmesini sağlar. Böylece bakılan fal çok daha net ve verimli olur.

Fal bakım uzmanı kişinin içtiği kahve fincanını temsiye kapatır. Tepsiye kapatılan fal soğuduktan sonra açılır ve bakım işlemi başlar. Genel itibari ile fincanın içi kişinin iç dünyası ve geçmişini gösterirken! tepsi üzerinde kalan telve kişinin geleceği hakkında ipuçları verirken. Merak ettiği bir kişi hakkında sorduğu soruların cevaplarını taşır.

Tepsi falına hemen hemen her konuda bakılabilir. Genellikle tepsi falına baktıran kişiler, başka kişiler hakkında net cevaplar bulabilirler. Özellikle bu falla kısmet, iş ve hane hakkında sorulabilecek sorulara cevaplar bulunur.

Tepsi falı oldukça meşakkatli bir faldır ve yüksek enerji ister. Bu fala bakan kişinin alanında uzman ve temiz kalpli bir falcı olması şarttır.

Tepsi falı, şekil itibariyle kahve falına çok benzese de aynı şey olmadığı iyi bilinmelidir. Kahve falı çok kısıtlı bir görüş ve bilgi sağlarken tepsi falı oldukça geniş bir yelpazede derin bilgiler sunar.

Online fal baktır. Ankara fal, istanbul fal, online canlı fal.

Online Tepsi Falı Nasıl Bakılır:

Günümüzde online fal cafe olarak hizmet veren Telefonfal.com olarak online telefon fal baktırma konusunda Türkiye’nin bir numarası olması yanında doksandan fazla falcısıyla her fal da olduğu gibi tepsi falında da uzman birçok falcıyı bünyesinde barındırmaktadır. Günümüzde her fala online olarak baktırmak mümkündür. Ayrıca yüz yüze bakılan fallarda olan aynı işlem uzaktan telefon fal olarak da bakılabilmektedir.

Online olarak telefon fal olarak tepsi falına baktırmak mümkündür. Burada ki işlem yüz yüze bakılan fal işlemiyle benzer şekilde gerçekleşir. Tek fark, trans halindeki falcının telefondaki kişinin sesinden aldığı enerjiyi fincana yönlendirip, kişi o kahveyi içmese de içini boşaltarak tepsiye kapatmasıyla gerçekleşir. Bu aşamadan sonra tepsi falı yüz yüze olduğu gibi aynı biçimde bakılır.

Online olarak telefon fal balkımı da tıpkı yüz yüze bakılan fallar gibidir ve etkisi aynı biçimdedir. Ayrıca online fal baktırmak kişiye konfor sağlar. Özellikle günümüzde yoğun tempoyla çalışan ve fal kafelere gitmeye zaman bulamayan kişiler için büyük bir konfor sağlar. Fal Santrali ve telefonfal gibi alanında uzman merkezler haftanın yedi günü günün yirmi dört saati hizmet vermekte ve fal baktırmak isteyenlere büyük bir konfor sağlamaktadır.

Online fal bakmak, yüz yüze bakım yapmaktan çok daha zor olduğundan bakımı yapan fal uzmanının alanında çok iyi olması ve enerjisinin yüksek olması gerekir. Bu konuda Ankara, İzmir, İstanbul fal siteleri içerisinde uzman bir yere sahip olan telefonfal.com Türkiye’nin dört bir yanına ayrıca yurt dışına online olarak telefon fal hizmeti vermektedir. Doksanın üzerinde uzman fal bakımcılarıyla her türlü fal hizmeti sunmaktadır. 7/24 Telefon numaralarımızdan ve ya whatsapp online destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tepsi falı diğer fallar gibi online olarak bakılabilir fakat bakım işlemini yapan kişi alanında uzman olması gerekir. Telefon fal bakım işlemi oldukça güç bir işlemdir ve sıradan bir falcı tarafından bu işlem kolayca gerçekleştirilemez. Online fal baktırırken alanında uzman olan fal santrali ve telefonfal.com gibi işletmelere başvurmak gerekir.