Burçların Grupları

Burçların Grupları kaç tanedir? Hangi gruplar vardır? Hangi burç hangi gruba girer? Ateş burcu burçları hangisidir? Sizin burcunu hangi gruptadır ve özellikleri nelerdir?

Burçların Grupları nelerdir, neye göre ayrılırlar? Burçlar dört gruba ayrılır: ”Ateş”, ”Toprak”, ”Hava” ve ”Su”. Her grupta üç burç vardır. Ayrıca Hangi gruba ait olduğunuzu bilerek temel kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız insanları daha iyi tanıyabilirsiniz.

Burçlar dört gruba ayrılır:

Burçların grupları Ateş, toprak, hava ve su. Ayrıca Her grupta üç burç vardır. Hatta hangi gruba ait olduğunuzu bilerek temel kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız insanları daha iyi tanıyabilirsiniz.

Ateş burçları nelerdir?

Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş burçlarının özelliği ilk önce enerjik, hevesli ve pozitif olmasıdır. 

Toprak burçları nelerdir?

Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Toprak burçlarının özelliği de ilk önce pratik, sakin ve negatif olmasıdır. 

Hava burçları nelerdir?

İkizler, Terazi ve Kova’dır. Hava burçlarının özelliği, ilk önce konuşkan, akıllı ve pozitif olmasıdır. 

Su burçları nelerdir? 

Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Su burçlarının özelliği ise ilk önce etkileyici, duygusal ve negatif olmasıdır. 

Ateş grubu burçlar ;
Koç 21 Mart – 19 Nisan
Aslan 23 Temmuz – 22 Ağustos
Yay 22 Kasım – 21 Aralık

Ateş burçları çok canlı ayrıca güçlü bir yapıya sahiptirler. Ayrıca Yaratıcı, hevesli ve enerjiktirler. Hatta Yeni fikir ve kavramlarla oynamayı sevdikleri için her konuda yeni akımlar ortaya çıkarabilirler. Doğuştan liderdirler, güçlü karizmaları lakin ışıltılı karakterleri ile insanları kendilerine çekerler. Çünkü Yüksek idealleri, geniş görüş açıları ile tutkulu ve iddialıdırlar. Son olarak İlham verici ve etkileyicidirler.

Ateş burçları son derece cesaretli, girişken yapılarıyla, canlılığı ve hatta hayat gücünü yönetirler. Kuvvetli egoları ile ilgi merkezi olurlar. Ayrıca Özgürlüklerine ve bireyselliklerine çok düşkündürler ve baskıya tahammülleri yoktur.

Toprak grubu burçlar :
Boğa 20 Nisan – 20 Mayıs
Başak 23 Ağustos – 22 Eylül
Oğlak 22 Aralık – 19 Ocak

Toprak burçları biçim verir, altyapı kurar ve meydana getirir. Özellikle Zodyak’ın üretici burçlarıdırlar ve olayları gerçekleştirirler. Kendilerinin ya da yakınlarının hayallerini gerçekleştirirler. Ayrıca Çizim yapmaktan bütçe çıkarmaya, iş programından, iş akışına ve zamanında bitirmeye kadar bir işin tüm evrelerini en iyi şekilde yaparlar. Hatta Kendilerini yaptıkları işe adayan, sorumluluk sahibi yapılarıyla başarılı kişilerdir. Çünkü Başarılarının büyük bir bölümünü pratik olmaları ve ellerindeki kaynakları iyi kullanmaları ile gerçekleştirirler. 

Özellikle Gerçekçidirler ve kavrama yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Ayrıca Toprak burçları Son derece dakiktirler ve zamanlamaları iyidir. Sadık, sabırlı ve dengelidirler. Ayrıca Tedbirli, tutucu bir kişiliğe sahip oldukları için ani kararlar vermez, adımlarını düşünerek atarlar. Bu sayede para, zaman ve enerjilerini boşa harcamazlar. Uzun vadeli planlar yaparlar. Çünkü Son derece hırslı, kararlı oluşları ve kuvvetli iradeleri ile istedikleri konularda çok başarılı olurlar.

Su grubu burçlar :
Yengeç22 Haziran – 22 Temmuz
Akrep23 Ekim – 21 Kasım
Balık 19 Şubat – 20 Mart

 

Özellikle Her şeyi çok derinden hissederler, içlerinde fırtınaları kopsa bile dışarıya fazla bir şey belli etmezler. Sakin sular derin olur derler. Ayrıca Su burçları bir sorunu anlayıp çözmeye çalıştıkları zaman sessizleşip içlerine kapanırlar. Hatta Onları tanımak ve anlamak zamanla daha iyi olacaktır. Çünkü Kendilerini yavaş yavaş insanlara açarlar.

Su burçları yoğun ve güçlü duygularını korumaya çalışırlar. Ayrıca Aşık oldukları zaman tüm benlikleri sever ve çok fazla bağlanırlar. Çünkü Duygusal, romantik ve çok hassas bir yapıya sahiptirler. Özellikle Sezgileri oldukça güçlüdür ve söylenilenlerden daha çok yüz ifadelerinden, ses tonlarından, vücut dilinden anlam çıkarırlar. Balık burcunda bu özellik fazlasıyla gelişmiştir. Su, temizliği ve hayatın temiz bir şekilde devam etmesini sağlar. Ayrıca Su burcuna bir sorununuzu anlattığınızda kendi sorunu kadar sizin sorununuzu da dert edinecektir. Çünkü Sizi dinleyip duygularınızı hissedecek, manevi destek olacak ve iyi tavsiyelerde bulunacaktır.

Hava grubu burçlar :
İkizler 21 Mayıs – 21 Haziran
Terazi 23 Eylül – 22 Ekim
Kova 20 Ocak – 18 Şubat

Hava burçları düşünce alışverişi ve haberleşmeyi yönetme konusunda oldukça iyidirler. Entelektüel ve ayrıca akıllı olan hava burçları meraklı, hareketli, devamlı yeni fikirlere açıktırlar. Hatta Akılcı, uyanık, konuşkan, hızlı ve çok yönlü kişilikleri ile öne çıkarlar. Tatlı tavırları ile istediklerini genellikle yaptırmayı başarırlar. Ayrıca Yetenekleri ile zor durumların üstesinden gelmeyi becerirler. Hava burçları, sosyal kişilerdir ve özellikle  bilgi toplamayı, bu bilgileri yaymayı çok severler. Hava burçları Zodyak’ın bilgi işlemcileri gibidirler. Fakat Tüm burçlar içinde duygusallığı en az ve en tarafsız olan burçlardır. Çünkü Doğruluğa ve gerçekliğe çok önem verirler.