Çay Falı

Çay falı ilk olarak milattan önce Çin’de keşfedilip tüketilmeye başlandı. Bugün günümüzde en çok çay tüketen toplum Türkler olsa da çayın ana vatanı Çin’dir. Kaçınılmaz olarak çay falı kökeni de yine bu topraklarda atılmıştır.

Çay Falı Tarihçesi : Çay antik çağlardan bugüne Çinliler için milli bir içecek durumunda olup çok farklı versiyonları ve farklı demle biçimleriyle günümüzde de en çok tüketilen içecektir.

Meditasyonun da ana vatanı olan Çin’de rahatlatıcı özelliği olan çay önemli bir içecek olmuştur. Çay demlemeyi ve tüketmeyi bir ritüele dönüştüren Çinliler zaman içerinde çaya çeşitli atıflarda bulunmuşlar ve önemli bir kültürel miras olarak görmeye başlamışlardır. Bunun sonucu olarak kaçınılmaz bir şekilde çay falı ortaya çıkmıştır.

Antik Çin’den bu yana çay özel bir takım kap ve bardaklarda tüketilmiş, sonrasında ise sembol ve tılsımların önemli bir yere sahip olduğu bu coğrafyada çay içilen bu kap ve bardaklara çeşitli tılsımlar ve motifler işlenmeye başlamıştır.

Çay önceleri Çin topraklarında saraya özgü pahalı bir içecek olarak varlığını sürdürürken zamanla halk arasında da popüler hale gelmeye başlamış ve tüm toplumun en çok tükettiği içecek haline dönüşmüştür.

Çay Falı ; Fal çeşitleri nelerdir, nerede bakılır, nasıl bakılır? en iyi en gerçek çıkan fal hangisidir? kahve, katina, yıldızname, melek, evlilik, yüzük, mum, kemik, bakla, tarot, el, kül, çingene, laro, peri, ateş, su falı çeşitleri.

Çay falının ortaya çıkışı hakkında birçok farklı senaryo olsa da en akla yatkını bu falın Qin Hanedanlığı döneminde olduğu yönündedir. Qin Hanedanlığı daha önceleri 6 farklı hanedanlık arasında bölünmüş durumda olan Çin topraklarını tek çatı altında toplayıp bir İmparatorluk haline getiren ve günümüzdeki Çin Cumhuriyeti kurulana kadar ki dönemde hüküm süren hanedanlıktır.

Qin Hanedanlığı kendinden önceki tarihi izleri silmeye çalışmış eski eserleri yaktırmıştır. Tarımı ilk kez sistematik bir şekilde verimli olarak planlı yapmaya başlamış olan  bu hanedanlık aynı zamanda yazıyı sistematik hale getirmiş ticareti teşvik etmiş ve Çin Seddi’ni inşa ettirmiştir.

Dönemin ilk Çin imparatoru olan ve aynı zamanda modern anlamda Çin’e adını veren Qin Shi Huang diğer adıyla Çin Şi Huang çaya düşkünlüğüyle bilinen bir hükümdardı ve falcılarla arasında derin bir muhabbet bulunuyordu. Sarayda yakınında mutlaka bir falcı bulundururdu. Buradan yola çıkarak söylenebilir ki Çay falı bu dönemde sarayda ortaya çıkmış olma ihtimali yüksektir.

Çay Falı

Cay Falı Nedir Nasıl Bakılır:

Cay falı teknik olarak bizdeki kahve falına çok benzer. Tıpkı kahve falında ki gibi çay falında da bardağın dibindeki tortular yorumlanarak fala bakılır. Fakat çay falı kahve falına göre çok daha meşakkatli ve teferruatlı bir faldır.

Öncelikle çay falı bakımı oldukça zor bir faldır. Ayrıca bu fala bakan kişinin sezgilerinin çok güçlü olması gerekir. Çay falına bakan kişi; boş olan çay fincanını alarak alt kısımda kalan çay yapraklarından bazı anlamlar çıkarır. Fala bakılırken dikkat edilmesi gereken önemli bir durum; fal çayının poşet çay olmaması ve süzgeçten geçirilmemesidir. Ayrıca Bardağın altında yüzen çay yaprakları aksi halde yorumlanamaz.

Demli çay içildikten sonra çay fincanının kenar kısımlarında kalan çay yaprakları da yorumlanır. Bununla birlikte çay falında karşınıza çıkabilecek olan sembollerin anlamları da önemlidir. Bunlar;

Yuvarlak şekil; Hediye ve maddiyat anlamındadır.

Hilâl şekli; Yenilenme ve anneyi sembolize eder.

Dalgalar; Belirsizlik durumunu ifade eder.

Fal nedir, nerede bakılır, nasıl bakılır. 2002 fal çeşitleri. Telefonda Ankarada istanbulda izmirde gerçek kesin çıkan bedava ücretsiz ucuz online fal cafe telefonfal.com online telefonda fal hizmeti.

Yüzük; Sadakatin temsilcisidir.

Balık; İyi bir hayat ve uzak diyarların işaretidir.

Kum saati; Uyarı ve plân anlamı taşır.

Elma; İstek ve taleplerinizin olumlu yönde gelişeceğine işarettir.

Bıçak; Çekişmelerin habercisidir.

Kafes; Hastalık ve şanssızlığı simgeler.

Çay falında yorumlanacak olan yaprakların bardak altında yoğun bir şekilde toplanması. İsteklerinizin ya da kehanetin uzun zaman sonra gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Günümüzde sıkça tercih edilen ve kahve falı kadar ilgi görmese de dikkat çeken fal uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Çay falına başlamadan önce yapılması gereken bazı hazırlıklar bulunuyor. İlk olarak gevşek yapraklı çay, sıcak su ve geniş ağızlı olan açık renkli ya da beyaz renk bir çay fincanı olması gerekiyor. Bununla birlikte bir fincan tabağı ve bir de peçeteye ihtiyacınız olacak. Çay falı bakmanın farklı yolları vardır. Genellikle çay standart bir biçimde demlenir. Fakat çay falının fincanı kendine özgüdür. Çeşitli tılsım ve motifleri barındıran özel bir fincanda içilir.

Çay içilmeden önce kokusu içe çekilir ve bir soru düşünülür.

Çay fincanı bir tabak yardımıyla kapatılarak saat yönünde üç defa çevrilir. Bazı yöntemlerde bardak kapatılmadan önce çay yaprakları fincanda kalacak şekilde dibindeki su dökülür.

Çay falının bir yöntemi de bardak kapatıldıktan sonra soğuyana kadar beklenir. Bardak soğuyunca açılır ve yapraklar yorumlanır.

Çay falının diğer bir yönteminde bardak cam ise kapatılır ve açılmaz. Bardaktaki çay yaprakları bardağın dışından yorumlanır.

Sezgilere dayanan ve bardağın içinde kalan şekillere göre yorumlanarak bakılan fal türüdür.

Daha çok sezgilere dayanan ve çay yapraklarına bakılarak bazı yorumların dile getirilmesiyle bakılan çay falı, çok eski zamanlardan günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Çayın tam olarak demlenmesi için birkaç dakika beklenmelidir. Çay falı baktıran kişi çayı içerken çay fincanını da avucu ile tutmalıdır. Bir yandan da aklında odaklanmak istediği soruyu hissetmelidir.

Falı bakılacak kişi, çayı ılık bir şekilde içmelidir. Ve en dip kısmında da az bir miktar suyu ile çay yapraklarını çay fincanında bırakmalıdır. Çayı içtiği süre içince aklından sürekli olarak falda merak ettiği soruyu geçirmesi de çok önemlidir.

Çay falı baktıracak olan kişi çayı ne kadar yavaş içerse ve avucunda o kadar fazla tutarsa falın doğruluğu da aynı oranda iyi çıkacaktır.

Çay tam olarak bittikten sonra peçeteyi çay fincanının üzerine bırakabilirsiniz. Çayı tüketen kişi, fincanda kalan çay kalıntılarını 3 defa saat yönünde döndürdükten sonra fincan altlığını eline alır ve bir dilet tutar. Daha sonra fincanı bu altlık ile kapatır.

Falına bakılan kişinin geçmişinde acılı olaylar yaşanmış ise çayın damlaları dışarı doğru akar. Yâda fincanın üzerinde bir yıldız şekli meydana gelmez ise, falı bakılan kişini dileği de gerçekleşmez.

Çay falı sisteme Arapça kökenli bir kelime olan ‘Tasseography’ denmektedir. Bu kelime küçük kâse anlamına gelen ‘Tasse’ kelimesinden türemiştir. Doğu Avrupa, Asya ve Orta Doğu başta olmak üzere dünyanın birçok yerine yayılmıştır.

Fal nedir, nerede bakılır, nasıl bakılır. 2002 fal çeşitleri. Telefonda Ankarada istanbulda izmirde gerçek kesin çıkan bedava ücretsiz ucuz online fal cafe telefonfal.com online telefonda fal hizmeti.

Online Çay Falına Nasıl Bakılır:

Çay falına da; diğer tüm fallarda olduğu gibi telefon fal uygulaması ile online olarak baktırıla bilinir.

Günümüzde her yönüyle hayatımıza giren teknolojik aletler hayatı bizler için kolaylaştırırken. Online uygulamalar sayesinde bugün her şeyi evimize kadar getirmemiş mümkün hale gelmiştir.

Ayrıca Online fal cafe ler aracılığı ile bugün tüm fallara evimizden online olarak telefon fal uygulaması ile baktırabiliriz.

Gerçek Zamanlı fal cafe olarak hizmet veren telefon fal cafe ve Fal Santrali gibi telefon fal uygulamasıyla hizmet veren fal cafe ler haftanın 7 günü günün 24 saati kesintisiz fal hizmeti vermektedirler.

Bu tarz Fal cafe ler zamanı kıstlı olan evinden çıkamayan. Ya da bir fal cafeye gidecek doğru zamanı ayarlayamayan insanlar için; istedikleri zamanda istedikleri yerden fal baktırma imkânı sağlar.

Gerçek Zamanlı Dürüst Online fal cafe olarak hizmet veren ve ankara fal cafe ler içerisinde en iyisi olma özelliği taşıdığı gibi Türkiye’nin en iyi fal cafesi olan Telefon fal cafe 100’ün üzerinde falcısı ve kalabalık bir danışma hattı ile günün 24 saati haftanın 7 günü kesintisiz fal hizmeti sunmaktadır.

Fal nedir, nerede bakılır, nasıl bakılır. 2002 fal çeşitleri. Telefonda Ankarada istanbulda izmirde gerçek kesin çıkan bedava ücretsiz ucuz online fal cafe telefonfal.com online telefonda fal hizmeti.