Kalp Çakrası Nasıl Açılır?

Kalp çakrası nasıl açılır, açılma belirtileri nedir? Kalp çakrası doğal taş hangisi? Kalp çakrası rengi, kalp çakrası nerede, kalp çakrası kapalıysa ne olur? Kalp çakrası meditasyonu, olumlamaları

Kalp çakrası nasıl açılır? Vücudumuzda omurga hizasında toplamda yedi adet çakra vardır. Bunlar sıralandığında kalp çakrası 4. sırada yer alır. Yani bundan dolayı 4. Çakra olarak da anılmaktadır. Çakra göğüs hizasında yer alır, sevgi ile ilgilidir ve ruhumuzun merkezidir.

Kalp Çakrası Ne İşe Yarar?

Kalp çakrası, göğsümüzün tam ortasında yer alır. Yedi çakradan üç tanesi alt kısımda diğer üç tanesi ise üst tarafta yer alır. Tam ortada ise kalp çakrası bulunur. Aynı zamanda bu çakra genel anlamda fiziksel yapının ve ruhsal yapının buluştuğu yerdir. Konu edindiği konular ise şefkat, merhamet, bağışlama gibi konulardır. Bunun yanında sevgi merkezi olarak da adlandırılabilir.  Çünkü sevgi bağının kurulduğu alan olarak da tanımlanır. Üstelik şifa vermek ve şifacılık gibi alanlarında kalp çakrası ile ilgili olduğunu söylemek mümkündür. Ruhun giriş kapısıdır ve elementinin hava olduğu bilinir. Özsevgi ve yaşama sevinci de burada yer alır. Kişinin sanatsal zevkini ve bu zevke dair özellikleri bu çakra yönlendirecektir.

Kalp Çakrası Nasıl Açılır?

Üst çakraların ve alt çakraların merkezinde yer alan kalp çakrası, ilişkileri yönetir. Ayrıca kişinin annesine, babasına, kardeşine, eşine, çevresine olan sevgisi burası ile ilgilidir. Üstelik gönül gözü olduğu da söylenebilir. Kişinin özünü sevmesini ve sevgisini belli ediş tarzını etkiler. Merhamet duygusunu arttırır. Ayrıca kişinin ruh eşinin enerjisini belirler.

Kalp Çakrası Neden Tıkanır?

Çakraların tamamı bir enerji girdabı oluşturur. Bunun yanında kişinin enerjisini toplayıp bu enerjiyi yönlendirir. Lakin bazı olumsuz nedenlerden bu çakralar etkilenerek zamanla kapanabilir. Ayrıca çakranın kapanması olumsuz enerjileri ortaya çıkaracaktır. Özellikle kalp çakrası kapandığında enerji akışı sağlanmaz ve denge bozulur. Peki, bu kalp çakrasının kapanmasına neden olan şeyler nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

  • Nazar değmesi ve göz değmesi
  • Kıskançlık ve haset duyguları negatif enerjiyi çağırır ve çakranın kapanmasına neden olur.
  • Duygusal anlamda yoğun olunan zamanlar
  • Ani travmalar ve yoğun duygusallıkta kalp çakrasının kapanmasını sağlar.
  • Sürekli olarak negatif duygulara maruz kalmak.

Bu çakra kapandığında kişi, mutsuz hissedecek ve etrafındaki insanları sevmekte zorlanacaktır. Sürekli bir isteksizlik duygusu öne çıkacak ve bununla beraber karamsarlığa kapılacaktır. Aile, aşk ve iş hayatında problemler yaşanmaya başlayacaktır. Hatta aldatma ve aldatılma gibi sorunlar yaşanmasına neden olacaktır.